Anemia przy prawidłowych wynikach morfologii

Można mieć anemię mając prawidłowe wyniki morfologii krwi? Mam objawy takie jak szorstkość skóry, zajady w kącikach ust (znikają po 1,5tygodnia), łamliwość włosów, osłabienie, szybkie męczenie się, jestem cały czas senna. Mimo to moje wyniki są prawidłowe. Co może być nie tak?

Witam, jeżeli dieta Pani jest zróżnicowana, czyli bogata we wszystkie grupy pokarmów (produkty zbożowe, mleczne, chude mięso, ryby, jaja, warzywa i owoce, oleje roślinne), to wymienione objawy mogą być związane ze stresującym trybem życia, wtedy zwiększa się zapotrzebowanie na magnez i wit. B6 i C. Dodatkowo przy ograniczonym dostępie do światła słonecznego w okresie jesienno-zimowym, występuje duży niedobór wit. D3. Wit. D3 między innymi zwiększa przyswajalność żelaza z pokarmu. Ma również wpływ na wiele innych procesów zachodzących w organizmie. Jej niedobór może wywołać objawy, które Pani wymieniła. Proszę jak najczęściej przebywać na słońcu w okresie letnim. Być może byłaby potrzebna suplementacja wit. D3. Więcej na ten temat https://zdrowadieta.szczecin.pl/zdrowe-zywienie/czy-dosiegnie-cie-osteoporoza/