Asymetryczne zwężenie szpary stawu kolanowego prawego z zaostrzeniem guzków międzykłykciowych

Witam dostałam opis rtg : asymetryczne zwężenie szpary stawu kolanowego prawego z zaostrzeniem guzków międzykłykciowych. Co to oznacza??? Jak to leczyć i czy jest t coś poważnego?

jak wynika z opisu są to początki choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego. Dalsze postepowanie zależy od korelacji objawów klinicznych ( ból, zaburzenia ruchomości, zaburzenia stabiliacji itp) z obrazem radilogicznym. Być może będzie Pani wymagała wdrożenia rehabilitacji i/lub leczenia farmakologicznego. Powinna Pani jednak poddać się konsultacji ortopedycznej - po zbadaniu Pani ortopeda omówi z Panią najskuteczniejszy sposób leczenia bądź profilaktyki w zależności od, jak już wspomniałęm, Pani obrazu klinicznego. Pozdrawiam