Ataki lęku od kilku lat u 26-latki

Witam mam 26 l,od kilku lat miewam ataki leku na poczatku myślałam ze jestem chora na cos, ale potwierdzilam swoje objawy boje sie tłocznych miejsc zadko wychodze sama na zakupy bo zdarzaly mi sie zawroty glowy nawet omdlenia w pracy unikalam bliskiego kontaktu z ludzmi dodam ze mialam ciezkie dziecinstwo bardzo duzo sie wycierpialam ,nie rozpamietuje tego ale mam obawy moja mama zachorowala 17 lat temu na schizofremie , mialam w dziecinstwie badania chodzilam do psychiatry ale z innych powodow

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się decyzją o podjęciu psychoterapii i/lub równoczesnym leczeniu psychiatrycznym. Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic, PZP lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.

Witam,

podobne problemy opisują czasem osoby doświadczające napadów paniki z agorafobią. Zastrzegam jednak, że trudno dobrze zdiagnozować Pani problem za pośrednictwem krótkiego opisu na portalu internetowym. Zachęcam do umówienia się na konsultacje w Poradni Zdrowia Psychicznego - tam będzie mogła Pani otrzymać trafniejszą diagnozę i wskazówki odnośnie dalszych kroków.

Zachęcam też do lektury książek:
* "Lęk i fobia" Edmunda Bourne'a - z niej może się Pani dowiedzieć więcej o problemach z lękiem.
* "Program zmiany sposobu życia" Younga i Klosko - ta lektura pomoże lepiej zrozumieć wpływ doświadczeń z dzieciństwa na Pani obecne życie.

Pozdrawiam!