Badanie gastroskopowe z pobraniem wycinków z dwunastnicy

Przeszłam badanie gastroskopowe z pobraniem wycinków z dwunastnicy. Lekarz stwierdził nieprawidłowe wchłanianie jelitowe, nie określone. Czy jest taka możliwość, aby biopsja nie wykazała przyczyny? Jest to dla mnie bardzo ważne ponieważ wynik badania będzie za miesiąc, a w tym czasie mogłabym porobić inne badania, aby nie tracić na czasie, ale nie wiem czy warto skoro już jest częściowa diagnoza. Proszę o odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Z wdrożeniem leczenia , jeśli dolegliwości nie są zbyt uciążliwe, warto zaczekać do czasu otrzymania wyniku badania histopatologicznego. Na kolejnej wizycie kontrolnej po ocenie wyniku badania lekarz zadecyduje czy konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego.