Badanie poziomu cukru we krwi i analiza wyników

2 lata temu leżałam w szpitalu z powodu niskiego cukru 35.Miałam robioną tomografie jamy brz- guzek na wątrobie mały(naczyniak), pół roku po zdiag-nie było guzka..Kilka miesięcy temu przygodnie mierzyłam cukier miałam 300, nie tak dawno 178. Postanowiłam tydz temu sprawdzić.I dzień na czczo 107,2h po posiłku 125,po obiedzie 128.II dzień na czczo112,po śniadaniu117,po obiedzie 152. III dzień na czczo83, po śniadaniu88,obiad-85,ok22-89.IV dzień na czczo77,po śniadaniu89,ok17 101,ok22- 85. Czy są te wyniki dobre? Dziękuję

Szanowna Pani. Pomiary glukometrem w przygniatającej większości przypadków nie mogą być podstawą stawiania diagnozy. Celem oceny gospodarki glukozą należy oznaczyć glikemię na czczo z krwi żylnej a w uzasadnionych przypadkach test tolerancji glukozy.