Bezbolesna krostka na penisie

Troche krepujace pytanie na penisie zrobila mi sie jakby krostka i mam ja nadal przez dluzszy czas nie boli mnie ani nie swedzi czego moze byc przyczyna?
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Zmiana opisywana przez Pana może być stanem zapalnym gruczołu łojowego, który w większości przypadków nie wymaga żadnego leczenia. Najczęściej zmiany tego typu spowodowane są miejscowym stanem zapalnym gruczołu łojowego i ustępują samoistnie. Najczęściej zmiany tego typu są żywo bolesne a skóra wokół jest zaczerwieniona. Pękniecie naskórka powoduje ewakuację surowiczo - ropnej treści i zmniejszenie dolegliwości. Jeśli zmiana jest niebolesna i towarzyszy jej powiększenie węzłów chłonnych to należy różnicować ją z owrzedzeniem pierwotnym w przebiegu kiły. Objaw pierwotny pierwotny pojawia się około 3 tygodni po stosunku i utrzymuje się około 3 - 6 tygodni a następnie znika. Warto zgłosić się do lekarza, który osobiście Pana zbada i ustali rozpoznanie. W przypadku wątpliwości najlepiej zgłosić się do dermatologa.