Biegunki i stosowanie tabletek antykoncepcyjnych o schemacie 24+4

Witam, przyjmuje tabletki antykoncepcyjne w schemacie 24+4. Tabletkę biorę o godzinie 12. Ostatnio żyję w dużym stresie i z tego powodu cierpię na biegunki. W tym cyklu dwukrotnie zdarzyły mi się taka sytuacja, ze miałam biegunkę w porze przyjęcia tabletki. Brałam wtedy Stoperan a tabletkę np. ok godz. 16. Czy antykoncepcja jest zachowana? Jestem przy 19 tabletce z blistra, a moje problemy z pewnością się powtórzą. Czy powinnam robić przerwę? Może połączyć opakowania? Pozdrawiam serdecznie

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. Proszę jednak nie wykonywać przerwy w tym cyklu.