Biorę tabletki od 4 miesięcy. Dlaczego od tej pory nie pojawił się okres?

Witam, mam 25 lat, od lipca br. zaczęłam po raz pierwszy brać tabletki antykoncepcyjne. Ani po pierwszym, drugim, ani po trzecim odstawieniu tabletek na czas 7-dniowej przerwy nie pojawił się okres. Po 4 opakowaniu, w siódmym dniu przerwy pojawiło się plamienie i trwało ok. 2 tygodni. Dlaczego okres normalny się nie pojawia? Czy to jakieś zaburzenia hormonalne? Nadmienię, że tabletki starałam się brać regularnie, zawsze o tej samej porze.

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

W przypadku braku krwawienia z odstawienia możliwe jest, że wyściółka macicy nie pogrubiła się wystarczająco i dlatego nie uległa złuszczeniu i wydaleniu.

Krwawienie z odstawienia, które pojawiło się u Pani wymaga niestety konsultacji ginekologicznej.

Może okazać się konieczna zmiana preparatu hormonalnego. Najlepiej dostosować odpowiedni preparat po wykonaniu profilu hormonalnego.