Ból brzucha i podwyższony poziom bilirubiny

Witam, od dziecka zawsze bolał mnie brzuch, zdarzały mi się biegunki i zaparcia. Czasami bywało lepiej innymi razami gorzej. Kiedy zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne Kontracept przeszło. Jednak po roku wróciły bóle, poszłam na badania krwi i okazało się, że mam podwyższoną bilirubinę. Czy powinnam w takiej sytuacji odstawić tabletki natychmiast czy jednak poczekać na dalsze badania?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się lekarza ginekologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie. Sądzę,że warto odstawić tabletki. Myślę, że warto wykonać USG jamy brzusznej.