Ból głowy i lęki u 37-latki

Witam,boli mnie głowa codziennie od ponad roku.pozatym mam lęki(min. przed braniem leków) .badania wykonane to ob,morfologia,mocz,tarczyca,cukrzyca,prześw.odcinka szyjnego kręgosłupa i zatok.Boli w skroniach najbardziej, o ogólnie cała głowa.W ciągu dnia raz boli czoło raz tył raz ciemię.Cisnienie w normie.Przez 8 mies.bralam pramolan i lęki są mniejsze ale głowa boli teraz mam przepisany Divascan ale boję się go zażyc(skutki uboczne)chodzę do psychologa 10 mies raz w miesiącu wizyta.skądten ból

Witam,

Ból głowy zwykle powodowany jest nagromadzeniem czy też tłumieniem negatywnych emocji, takich jak stres, złość, smutek, żal. Poza tym być może odczuwa Pani tzw. lęk przed lękiem, co powoduje, że cały czas jest Pani w stanie silnego napięcia emocjonalnego. Skoro jest Pani zdrowa fizycznie, skupiłabym się na szukaniu przyczyny właśnie tutaj. Proponuję częściej korzystać z konsultacji z terapeutą lub zmienić terapeutę. Być może obecny Pani nie dopowiada.

Pozdrawiam

Opisane objawy wskazują na psychologiczne podłoże trudności (emocjonalne). Być może jedna wizyta na miesiąc nie jest wystarczająca i potrzebowałaby Pani bardziej intensywnej psychoterapii? Najczęściej stosowanym cyklem spotkań jest raz w tygodniu, ale w przypadku silnych trudności i zaburzeń pracuje się także częściej (np 2,3 razy na tydzień).