Ból i opuchlizna kostki po skręceniu a rehabilitacja

Witam, dwa miesiące temu skręciłam kostkę podczas biegania. Zaniedbałam to i nie poszłam do lekarza. Kostka cały czas mnie boli ale nie podczas chodzenia tylko jak ją przekrzywiam. Kostka cały czas jest opuchnięta. W zeszłym tygodniu byłam u ortopedy, zalecił mi rehabilitację (magnetronic i laser ale nie podał na skierowaniu ile zabiegów). Nie zalecił mi również żadnych badań. Czy mam iść na rehabilitację czy zapisać się na konsultacje do innego lekarza? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Na pewno trzeba panią dokładnie zbadać, a przede wszystkim ocenić stabilność stawu, wtedy dopiero będzie można ocenić zasadność rehabilitacji i wskazać najbardziej odpowiednią formę terapii. Co do badań - z pewnością konieczne będzie wykonanie na początku RTG i USG tego stawu.
Pozdrawiam,
Dr n.med. Paweł Kołodziejski
chirurg stopy
specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu