Zapytaj lekarza

1 , 0 1 4 , 9 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ból kolana w okolicy rzepki

Witam, miesiąc temu po grze w piłkę nożną czułem ból kolan w okolicach pod rzepką , nie mogłem zrobić przysiadu i trudno mi się prostowalo nogę. Wczoraj po miesięcznej przerwie gdy ból juz minął i pozornie odzyskałem sprawność zagrałem w pilke, i niestety po grze ból kolan wrócił. Ból czuję pod rzepką i widać lekka opuchliznę , co to może być , czy jest do wyleczenia i czy muszę udać się do lekarza i jakiego? Tak bardzo kocham sport, a te kolana są moim utrapieniem.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Ból rzepki pod kolanem lokalizuje się albo w więzadle rzepki (tam gdzie przyczepia się mięsień czworogłowy, który stabilizuje kolano) lub w miejscu przyczepu na guzowatości piszczelowej. Jest to istotne z diagnostycznego punktu widzenia. Dla Pana ważne jest, żeby ten problem wyeliminować. Taki ból może pojawić się poprzez uraz bądź nakładanie się mikrourazów i ważne jest aby to zdiagnozować. Najlepszym badaniem w takim przypadku jest badanie USG gdzie pokaże ono stan więzadła rzepki i czy są na nim uszkodzenia. Sam w gabinecie mam często takie przypadki więc jeśli ma Pan możliwość to zapraszam do siebie do Lublina w celu dokładnej diagnozy. pozdrawiam serdecznie Konrad Skrzat

0

Warto zrobić USG u dobrego ortopedy, gdyż mogło dojść do uszkodzenia łąkotki lub kaletki podrzepkowej. Po konsultacji lekarskiej możliwa fizjoterapia. Do momentu rozpoznania przyczyny zalecam nie przeciążać nogi.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety