Ból ósemki promieniujący do głowy i okolic oczu

Witam. Mam problem z rosnącą ósemką na dole. 10 dni temu zaczęła bardzo mnie boleć(już wcześniej tam mnie pobolewało, widać niewielką czesc korony u góry). Tydzień temu poszłam się umowić na wyrwanie tego zęba, jednak termin mam dopiero pod koniec kwietnia. Pani doktor dała mi antybiotyk - Clindamycin 300 , początkowo ból się zmniejszył jednak teraz czuje jak boli mnie kość przy skroni,w okolicach oczu i ucha promieniuje aż z tyłu głowy. Coś w stylu migreny . Czy to popularne objawy?

Lek. Marta Gryszkiewicz

To objaw toczącego się stanu zapalnego, nawrót dolegliwości jest niepokojący. Proszę zażyć ibuprofen lub ketonal - lek przeciw zapalny. Sugeruję ponownie udać się do lekarza, który na podstawie badania klinicznego oceni, czy może Pani czekać do końca kwietnia czy też powinna Pani niezwłocznie wykonać zabieg usunięcia ósemki.

Promieniowanie może pochodzić od zęba.Może ze względu na dolegliwości Stomatolog zgodziłby się przyspieszyć termin.Jeżeli dolegliwości nie ustąpią do tygodnia po usunięciu zęba,trzeba by szukać dalej.

Tak, to częste objawy. Zęby mądrości często są ciasno ułożone w łuku zębowym lub są wyrżnięte częściowo, co jest czynnikiem ryzyka w rozwoju stanów zapalnych dziąseł, te z kolei mogą skutkować dolegliwościami bólowymi, m.in. głowy, stawów skroniowo-żuchwowych. Jeżeli w okolicy zęba rozwinął się stan zapalny, to ulgę mogą przynieść antybakteryjne płyny do płukania ust lub tabletki do ssania na ból gardła, pomocny może być Chlorchinaldin, który wykazuje działanie bakterio- i grzybobójcze. Należy również dokładnie dbać o higienę jamy ustnej, nawet jeśli mycie tego obszaru powoduje u Pani dyskomfort. Jeżeli ból będzie narastał, to polecam poszukać stomatologa, który przyjmie Panią w bliższym terminie.

Pozdrawiamy,
https://stankowscy.com.pl/
https://www.facebook.com/badzbystry