Ból po prawej stronie szyi połączony z trudnością przełykania

Dzień dobry. Od ponad tygodnia zauważyłam ból po prawej stronie szyi, połączony z trudnością przełykania. Pół roku temu byłam na usg tarczycy. Badanie to wykazało powiększoną cieśń i hypoechogenny obszar o średnicy 3,5 mm. Następne badania zrobiłam 3 marca. Badanie to wykazało że objętość tarczycy jest większa (z 6,3 do 10) ze strukt. bezechowymi o śr. 3,6 2 i 2,8mm poza tym struktura jakby z rysującą się przewagą hipoechogenicznych ech. Struktura bezechowa/płynowa śr. 2,8x1,8mm. Krew w normie

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane powiększoną tarczycą. Proszę udać się na wizytę do specjalisty endokrynologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.