Ból tylnej części głowy i duszności

Witam. Od kilku dni strasznie boli mnie tylna część głowy i mam duszności w klatce piersiowej. Gdy kichne albo kaszlne przez ból głowy czasami nawet łezka w oku się zakręci. Mam tak może coś ok 2 tygodni. Myślałem że mnie przeziębienie łapie ale myślę że przez ten czas to już by było po wszystkim a tu nawet kataru czy gorączki nie ma. Piszę i proszę o jakąś poradę ponieważ nie ukrywam iż to dokuczliwe jest. Dodaj że nie bardzo mam dostęp do lekarzy jakichkolwiek.

Myślę, że jednak wizyta u lekarza będzie konieczna. To, co może Pan zrobić przed wizytą to zmierzyć sobie ciśnienie krwi - mogą to być objawy nadciśnienia, choć mogą być również inne przyczyny takich objawów.