Boląca pierś po porodzie. Co jest przyczyną?

Witam,

jestem kobietą w wieku 35 lat. 6 dni temu urodziłam dziecko. Odczuwam siny ból prawej piersi, wyczuwam zgrubienia przy sutku do takiego stopnia, że nie mogę do piersi się dotknąć, pierś jest miękka i nie ma złogów mleka i zatorów. Pierś jest większa dość sporo, brak zatorów i złogów mleka stwierdził lekarz i położna. Dzień wcześniej mąż odciągał pokarm ręcznie, robił to bardzo mocno. Lekarz zapisał antybiotyk nazwy nie piszę, bo nie odpowiecie, lek z serii penicyliny, robiłam okłady z kapusty (zalecenie lekarza) - nic nie pomogło, wszyscy zganiają na początki karmienia, ale ból jest nie do wytrzymania, gorączkuję do 38-39,3 st. C. Proszę o pomoc.

Co mam robić?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Ból piersi oraz gorączka mogą oznaczać zapalenie piersi. Sprawy nie należy bagatelizować ponieważ nieleczone zapalenie może prowadzić do powstania ropnia. Należy robić okłady - z białej kapusty lub sera białego, często przystawiać dziecko do piersi. Można też skorzystać z laktatora. W przypadku gorączki - antybiotyk, doraźnie paracetamol.

Pozdrawiam serdecznie.