Bóle brzucha po spożyciu białka i brak kosmków jelitowych

Witam. Urodziłam się bez kosmków jelitowych i przez jakieś 3 lata po urodzeniu nie mogłam mieć styczności z białkiem. Ciekawi mnie, czy te dwie wady mają ze sobą coś wspólnego? Nadal mam "uczulenie" na białko i po każdym jego spożyciu, boli mnie brzuch. Ciekawi mnie również, czy te kosmki po 18 latach rozwinęły się już do końca, czy to może ich wina, te bóle brzucha? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Aleksander Ropielewski

Jak najbardziej może istnieć związek pomiędzy niedorozwojem lub agenezją kosmków jelitowych a nietolerancją białka, ponieważ przez przewód pokarmowy zyskujemy tolerancję immunologiczną na większą część białek. To czy kosmki się wykształciły zależy od przyczyny ich niedorozwoju.