Wzdęcia i bóle brzucha

Witam, mam problemy ze wzdęciami. Po przebudzeniu mam płaski brzuch jednak jak tylko zjem śniadanie brzuch puchnie. Z każdym kolejnym posiłkiem jest coraz gorzej a do tego brzuch zaczyna boleć. Nie jem produktów wzdymających, tłustych, słodkich, pije sporo wody nie gazowanej. Ogólnie zdrowo się odzywiam i ćwiczę. Proszę o poradę, czy są może jakieś leki (próbowałam espumisan i nie działa) Dziękuję za odpowiedż!

Witam,
Wszystko zależy co Pani jada, są produkty, które mogą powodować wzdęcia - są to m.in warzywa kapustne, kalafior, brokuły, cebula, ale i nabiał, warzywa strączkowe, pszenica. Który z produktów tak na Panią działa mogłabym powiedzieć dopiero, kiedy bym zobaczyła spis żywienia. Wzdęcia mogą być też spowodowane zbyt małą ilością dobrych bakterii jelitowych.
Pozdrawiam, Ewa Trusewicz,
www.dietaifitness.pl

Tego typu objawy są często powodowane nietolerancją np. na nabiał lub pszenicę! Proszę wyeliminować na kilka dni te produkty i sprawdzić samopoczucie.

pozdrawiam
Justyna Marszałkowska-Jakubik
t. 600-376-913
Centrum Dietetyczne Prolinea

Skoro wzdęcia pojawiają po każdym posiłku niezależnie od sposobu przygotowania - mogą sugerować nietolerancję pokarmową. Test na 59 podstawowych produktów spożywczych można wykonać w domu samemu, kupując gotowy zestaw w aptekach lub w internecie ( np. www.profilaktyka-zdrowia.pl) Cena ok 400 zł. Natomiast ułożenie sposobu odżywiania po teście to już inna sprawa. Służę wtedy pomocą.

pozdrawiam, Małgorzata Mięsowicz
tel. 606 130 841
www.miesowicz.fitdietetyk.pl

Proszę zwrócić uwagę po jakim produkcie dolegliwości się nasilają. Być możę poza produktami naturalnie wzdymającymi istnieje problem z nietolerancją pokarmową. Dopiero po takiej obserwacji i wyeliminowaniu danego produktu będzie można powiedzieć coś więcej. Normalną kwestią natomiast jest to, że z rana mamy płaski brzuch a w ciągu dnia się on zaokrągla - nie mniej jednak nie powinny towarzyszyć temu dolegliwości bólowe.

Dzień dobry,
Na wzdęcia polecam preparaty tj. Ulgix i Espumisan. Jednak w pierwszej kolejności warto przyjrzeć się diecie. Wzdęcia mogą powodować produkty kiszone, rośliny strączkowe, napoje gazowany itp.
Po więcej zasad żywieniowych zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, dietetyk Patrycja Sankowska