Bóle brzucha w okolicach prawej strony

Dzien Dobry Mam pytanie , poniewaz mam od okolo 3 tygodni bole brzucha w okolicach prawej strony, bardzo silne. Mam uczucie pelnosci i mam gazy , bardzo duzo mi sie odbija na pusty zoladek i po jedzeniu. Czesto mam bole w gornej czesci zoladka pod klatka piersiowa. . Mialam robione wyniki krwi 3 misiace temu , wyniki byly dobre. Czy moge uzywac Raphacholin C , Espumax, No-spa ? Czy teraz powinnam zrobic specjalne badania a jak tak to jakie? Pozdrawiam Elzbieta

Witam,
przedstawiane przez panią dolegliwości, tzw. dyspepsja, mogą być spowodowane schorzeniami żoładka jak i wątroby. Poza badaniami laboratoryjnymi, które często pozostają w takich przypadkach prawidłowe, celowe jest wykonanie dodatkowo USG jamy brzusznej oraz w przypadku braku odchyleń i utrzymywaniu się dolegliwości także gastroskopii. Może Pani przyjmować leki tj. NoSpa czy Espumisan, jednak przy braku poprawy po nich wskazana jest konsultacja z lekarzem. Tym bardziej, że w wieku >45 r.ż. w przypadku utrzymującej się dyspepsji dobrze jest wykonać gastroskopię.

Pozdrawiam
Marcin Rutkowski