Bóle po tabletkach antykoncepcyjnych?

5 dni temu zaczęłam brać drugie opakowanie tabletek Y****** z powodu torbieli na lewym jajniku. Pierwsze opakowanie nie dawało żadnych powodów do niepokoju, okres był krótki, prawie niebolesny, jedynie piersi trochę bolały. Teraz odczuwam bóle w okolicach podbrzusza, jakby to były jajniki. Ból nie jest bardzo silny i odczuwalny cały czas, ale daje się we znaki. Trochę przypomina czas, kiedy mam dostać okres, a przecież do następnego okresu chyba mam niecałe 20 dni... Przeziębiłam się może, czy to efekt uboczny tabletek? Dodam, że innych dolegliwości nie mam (upławy itp.). Od jakiegoś czasu (ponad miesiąc) biorę A*** - mam problemy z żołądkiem, ale wcześniej nigdy nie bolało mnie podbrzusze, tak nisko. PS Mam 30 lat. Badania sprzed 2 mies. - morfologia krwi, usg jamy brzusznej, mocz, hormony, tarczyca - wszystko w normie.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tabletki nie powinny powodować takich objawów. Proponuję kontakt z lekarzem.