Bolesność brzucha w okolicy pępka u 12-latki

Witam, Moja córka (12 lat) od ok. tygodnia skarży się na ostry ból brzucha, który nie ustępuje. Nie ma problemów z zasypianiem. Ból koncentruje się w okolicach pod pępkiem, zwłaszcza gdy coś zje. Chciałabym się również dowiedzieć, czy będzie konieczne płukanie żołądka, a jeśli tak, to czy nie będzie to dla niej zbyt bolesne i traumatyczne. Pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Konieczne jest wykonanie badań obrazowych, przynajmniej USG jamy brzusznej. Bez przeprowadzenia badania nie jestem w stanie stwierdzić co jest przyczyną dolegliwości Pani córki.