Bolesność nadgarstków, łokci i barków

Witam Mam problem ze stawami ponieważ zacząłem ćwiczy na siłowni od 2 tygodni bola mnie nadgarstki, łokcie i barki. Zawsze przed treningiem robie rozgrzewkę Dodam że jestem w okresie dojrzewania. Czy moge dalej cwiczyc? Czy jak.nie przestane może byc gorzej? Dodam ze w dzieciństwie zawsze mialem problem ponieważ często chorowałem i czesto mialem problem z stawami i kośćmi

Aleksander Ropielewski

Jeżeli nie ma Pan stwierdzonej choroby o podłożu reumatycznym lub ortopedycznym, to najpewniej może Pan w dalszym ciągu ćwiczyć na siłowni. Należy jednak zmniejszyć częstotliwość treningów i ich obciążenie i stopniowo je zwiększać tak aby ni powodowały dolegliwości bólowych.

Witam,
jeśli chodzi o bóle stawowe po ćwiczeniach na siłowni, przyczyn może być kilka:
-brak adaptacji do treningu,należy przez około 4tygodnie wykonywać trening ogólnorozwojowy, aby mięśnie, więzadła,stawy przyzwyczaić do obciążeń,
-zła technika wykonywanych ćwiczeń,
-nienaturalny ruch w obrębie stawów czemu sprzyjają niektóre ćwiczenia,
-niezakończony proces wzrostu tkanki kostnej, może takowe bóle powodować
Przed podjęciem decyzji o dalszych treningach proszę poradzić się lekarza, moim zdaniem przeciwwskazań być nie powinno, wystarczy zmniejszenie obciążeń ,eliminacja ćwiczeń powodujących bolesność i zastąpienie je ćwiczeniami alternatywnymi.
Więcej informacji na stronie:
www.wszelaki.fitdietetyk.pl/moja-poradnia/o-mnie/

Pozdrawiam
Robert Wszelaki