Brak okresu spowodowany stylem odżywiania

Witam. Od ponad 2 lat nie ma okresu. Spowodowane jest to moim sposobem odżywania sie. Byłam najpierw u jednej pani "ginekolog" której zachowania nie bede komentować, następnie udałam sie do drugiej pani doktor, która stwierdziła, że dopóki nie zacznę sie normalnie odżywiać okres nie powróci ( co mnie nie dziwi) a ona nie ma prawa przepisać mi żadnych leków na wywołanie okresu dopóki nie zmienie diety. Czy nie da sie naprawdę nic zrobić? Pozostaje mi żyć nadal bez miesiączkowania?

Nie rozumiem pytania. Chce Pani miesiączkować bez jedzenia i ktoś ma to za Panią załatwić. Chyba Pani nie rozumie fizjologii człowieka. Brak miesiączki jest jak rozumiem skutkiem anoreksji. Proszę zrozumieć , że jej skutkiem może być także zgon.

Witam serdecznie,
na pewno odpowiednio zbilansowana dieta to podstawa, zwłaszcza, że jest Pani młodą osobą i wszelkie niedobory będą odczuwane m.in w formie braku miesiączki. Jeżeli waga ciała jest bardzo niska to same leki nie pomogą. Proszę pamiętać, że leki hormonalne też nie są obojętne dla organizmu więc należy wspomóc się niefarmakologicznymi metodami.
Zalecałabym wizytę również u endokrynologa

pozdrawiam
Małgorzata

Witam,

lekarze mieli rację! Jeżeli cierpi Pani na zaburzenia odżywiania konieczna jest wizyta u psychoterapeuty a potem u dietetyka. Musi Pani zacząć odpowiednio się odżywiać aby okres powrócił.
Leki nie załatwią sprawy. Oczywiście można sztucznie wywołać okres ale to nie załatwi sprawy.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk