Brak porozumienia z chłopakiem i nerwowość

Witam . Nie potrafie porozumiewac sie ze swoim chłopakiem stał sie obojetny dla mnie nie umiemy normalnie rozmawiac codzien sie kłocimy i dokuczamy sobie nawzajem.Stał sie bardzo nerwowy za kazdą drobnostkę podnosi głos i krzyczy.Jak mogłabym zmienic jego zachowanie gdyż czuje się jakby mu wogole na mnie nie zalezało.

Witam
Z tego co Pani pisze, oboje pogubiliście się w możliwości komunikowania się ze sobą. Najważniejsze teraz zatrzymać się i nie odpowiadać sobie złośliwościami, ale znaleźć czas na poważną rozmowę, zaprosić partnera np do jakiegoś neutralnego miejsca ( nie w domu) zjeść razem dobrą kolację i spokojnie z nim porozmawiać. Dobrze jest zacząć od czegoś pozytywnego (choć domyślam się , że w tej trudnej sytuacji nie będzie to łatwe) np. powiedzieć partnerowi , że jest dla Pani ważny , że tęskni Pani za tym jak kiedyś mogliście razem śmiać się i spędzać fajnie czas i zapytać się co według niego się zmieniło, czego teraz mu brakuje czego pragnie i powiedzieć mu o swoich potrzebach, uczuciach i na końcu proszę powiedzieć partnerowi jak ważne jest dla Pani żeby Wam obojgu było dobrze . Szczera rozmowa powinna pomóc rozwiązać trudną sytuację w związku i zbliżyć Was do siebie. Jeśli to nie pomoże warto skorzystać z pomocy z psychologa, który określi źródła problemów i pomoże je rozwiązać. Pozdrawiam i życzę powodzenia i cierpliwości w wysłuchaniu partnera i spokojnym przedstawieniu swoich uczuć.
Pozdrawiam Anna Ręklewska psychoterapeuta

Skoro konflikty w Pani związku narosły do tego stopnia być może warto rozważyć zgłoszenie się na psychoterapię dla par aby rozwiązać państwa konflikty i jednocześnie zmieniać siebie, ku indywidualnemu i obopólnej państwa zadowoleniu.
Jeżeli chodzi o zmienianie charakteru drugiego człowieka to przypomina mi się pewna wypowiedź mistrza Tai-Chi, który stwierdził, że "Łatwiej jest ruszyć górę, niż zmienić charakter drugiego człowieka." Natomiast zawsze mamy wpływ na siebie i od tej strony zawsze możemy coś zmienić.