Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 8 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jeśli nadal maja Państwo motywację do walki o związek, warto skorzystać z psychoterapii par i małżeństw. Psycholog, psychoterapeuta pomoże Państwu przyjrzeć się przyczynom braku bliskości i konfliktów w związku, wzajemnym potrzebom i oczekiwaniom, a także możliwościom ich realizacji. Da to szanse na wypracowanie kompromisu, odbudowania bliskości, zaangażowania i satysfakcji z relacji.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0

Witam, trudno wnioskować na podstawie krótkiej informacji. Proponuję skorzystać z konsultacji z psychologiem i podjęcia dalszych kroków jak terapia par lub indywidualnej, jeżeli partner ni wyrazi zgody na wspólną terapię.

0

Witam W każdym związku zdarzają się trudne chwile. Jeżeli dzieje się coś niedobrego, na pewno nie wolno tego dłużej tak zostawiać. Problem sam się nie rozwiąże. Ustępowanie dla świętego spokoju też nie załatwi sprawy. Unikanie tematu jedynie oddala Państwa od siebie, a problem pozostaje nierozwiązany. Myślę, że najlepszym wyjściem będzie spokojna, szczera rozmowa. Proszę powiedzieć chłopakowi o swoich oczekiwaniach i odczuciach. Najlepiej podczas weekendu, bez pośpiechu, gdy będziecie zrelaksowani. Proszę zadbać o to, by nikt Państwu nie przeszkadzał. Wyjaśnijcie sprawę i zastanówcie się, co jest przyczyną konfliktów, co trzeba zmienić, byście w związku obydwoje byli zadowoleni. Ważne, żeby podczas rozmowy omówić wszystkie istotne problemy. Jeśli nie będziecie w stanie poradzić sobie sami, to zachęcam Państwa do terapii par, podczas której zyskacie państwo umiejętność rozwiązywania konfliktów w związku. Jeżeli rozmowa nie przyniesie pożądanego efektu, a Pani chłopak nie wyrazi zgodę na terapię, to warto zastanowić się nad sensem tego związku. Pozdrawiam serdecznie

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy