Zapytaj lekarza

1 , 0 2 4 , 1 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Brązowa skóra na szyi u dziecka

Witam mam pytanie moje dziecko z tyłu szyji ma brazowa otoczke czy jest to grozne. Wyglada tak jakby szyja była ciagle brudna .
ponad rok temu

Czym charakteryzuje się trądzik różowaty?

Trądzik to nie tylko krostki, które pojawiają się podczas okresu dojrzewania. Może on przybierać również inną postać. Obejrzyj filmik i dowiedz się, czym charakteryzuje się trądzik różowaty.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Najprawdopodobniej zgłaszane dolegliwości są wynikiem atopowego zapalenia skóry. Leczenie i postępowanie z dziećmi z atopowym zapaleniem skóry jest bardzo istotne gdyż aktualnie wiedza o tym schorzeniu nie pozwala nam na całkowite usunięcie przyczyn jej powstawania. Dlatego leczenie powinno zapewnić dziecku złagodzenie objawów i możliwie jak najdłużej ustrzec je przed nawrotem. Głównymi elementami leczenia są: wyeliminowanie czynników drażniących i prowokujących powstawanie atopii(dieta eliminacyjna), nawilżanie i natłuszczanie skóry, leczenie przeciwzapalne, łagodzenie i zapobieganie świądowi, leczenie przeciwbakteryjne. Warto także pokazać się z dzieckiem u pediatry.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam, z opisu wynika, że jest to rogowacenie ciemne. Przyczyny: 1. otyłość 2. genodermatoza dziedziczona autosomalnie dominująco 3. związana z licznymi znamionami barwnikowymi 4. polekowa 5. nowotwory (BARDZO RZADKA PRZYCZYNA U DZIECKA!!!) proszę wraz z lekarzem odpowiedzieć sobie na pytania co do pochodzenia i podjąć ewentualna dalszą diagnostykę. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy