Brązowa skóra na szyi u dziecka

Witam mam pytanie moje dziecko z tyłu szyji ma brazowa otoczke czy jest to grozne. Wyglada tak jakby szyja była ciagle brudna .
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Najprawdopodobniej zgłaszane dolegliwości są wynikiem atopowego zapalenia skóry. Leczenie i postępowanie z dziećmi z atopowym zapaleniem skóry jest bardzo istotne gdyż aktualnie wiedza o tym schorzeniu nie pozwala nam na całkowite usunięcie przyczyn jej powstawania. Dlatego leczenie powinno zapewnić dziecku złagodzenie objawów i możliwie jak najdłużej ustrzec je przed nawrotem. Głównymi elementami leczenia są: wyeliminowanie czynników drażniących i prowokujących powstawanie atopii(dieta eliminacyjna), nawilżanie i natłuszczanie skóry,
leczenie przeciwzapalne,
łagodzenie i zapobieganie świądowi,
leczenie przeciwbakteryjne. Warto także pokazać się z dzieckiem u pediatry.