Chcę zmienić tabletki antykoncepcyjne. Kiedy wziąć pierwszą tabletkę z nowego opakowania?

Witam, mam 23 lata. Od 5 lat regularnie brałam tabletki antykoncepcyjne N*** i czułam się po nich wyśmienicie, natomiast w ostatnim miesiącu lekarz dermatolog zmienił je na inne hormony (D*** 35) ze względu na wypadające włosy. Niestety, czuję się po nich tak fatalnie (wymioty, bóle brzucha, uczucie wzdęcia, migreny), że musiałam je odstawić już po czterech dniach stosowania. Kontaktowałam się telefonicznie ze swoim ginekologiem, ponieważ chcę powrócić do poprzednich tabletek (mam w domu jedno opakowanie), jednak nie udzielił mi informacji, kiedy powinnam zacząć je brać. Czy ma to być pierwszego dnia krwawienia z odstawienia hormonów na włosy czy muszę czekać do końca cyklu? Ostatnie krwawienie miałam 4 dni temu. Uprzejmie proszę o odpowiedź na nurtujące mnie pytanie. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Obawiam się, że odstawienie tabletek po 4 dniach od przerwy niekoniecznie musi wywołać krwawienie (błona śluzowa jamy macicy najprawdopodobniej nie przyrosła w odpowienim stopniu). Wydaje się, że konieczne będzie odczekanie do kolejnego cyklu.