Chudnięcie, hormony a cukrzyca, proszę o radę.

Witam! Mam problem, mianowicie chcę zapytać czy moja utrata wagi jest normalna. Od stycznia do teraz schudłam w sumie 14 kilo. Ważę teraz 58 kilo i mam 166 cm wzrostu, i 18 lat. Często czuję pragnienie i potrzebuję dużo pić. Rodzice zastanawiają się czy może być to objaw cukrzycy? Dodatkowo brałam tabletki antykoncepcyjne i przytyłam po nich około 10 kilo, w styczniu je odstawiłam. Czy chudnięcie może być spowodowane odstawieniem hormonów, czy zgłosić się do lekarza?
ponad rok temu

Witam,

Tak, preparaty hormonalne (antykoncepcyjne) mogą wpływać na przyrost masy ciała.
Odczuwalne przez Panią symptomy, m.in. uczucie silnego pragnienia, prosiłabym wyjaśnić w czasie wizyty kontrolnej u lekarza.
Nie można tego bagatelizować.

Pozdrawiam