Ciąża a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Od ok. 10 dni stosuje tabletki antykoncepcyjne. Kilka dni temu doszło pomiędzy mną a partnerem do zbliżenia. Nie doszło jednak do przerwania błony dziewiczej, gdyż stosunek był bardzo krótki. Czy istnieje prawdopodobieństwo zajścia w ciąże, jeżeli nie doszło do pełnego wytrysku? Proszę o odp.
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,

Tabletki antykoncepcyjne należy zacząć przyjmować od pierwszego dnia miesiączki. Wówczas ich działanie jest zachowane już od początku opakowania. Warunkiem jest również regularne zażywanie tabletek, o stałej porze. Jeżeli tak właśnie Pani postąpiła to ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo małe.
Dodatkowo w Pani przypadku to ryzyko spada ponieważ nie doszło do wytrysku.

Ale na przyszłość należy pamiętać, że podczas podniecenia seksualnego dochodzi do wydzielania preejakulatu. Zawiera on dostateczną ilość plemników aby doszło do zapłodnienia. Błona dziewicza nie jest przeszkodą dla plemników.
Pozdrawiam