Czy leki z serii SSRI mogą powodować napięcie mięśni?

Witam serdecznie.Przez 5 miesiecy bralam lek z grupy ssri.Poczatkowo mialam bardzo silne skutki uboczne.Pomogl mi czesciowo na depresje i brak apetytu.Musialam go jednak odstawic bo pojawily sie bardzo bolesne napiecia miesni w plecach i wystapila nadczynnosc tarczycy ktorej nie moglam unormowac.Przez okres ok 2 tygodni odstawialam ten lek.Dawka nie byla wysoka ok.1.5tabl.Od 10 dni mam bardzo podobne objawy jak na poczatku brania leku czyli mrowienie pewnych czesci ciala,bole w klatce piersiowej,pobudzenie nerwowe w jelitach,,biegunki,bezsennosc tzn zasypiam i po pewnym czasie sie budze,dziwne dreszcze w klatce piersiowej.Martwie sie tym i zastanawiam czy przehdzie jesli tak to ile czasu jeszcze musi minac.Dziekuje

Dzień Dobry Pani,

Zaprezentowane przez Panią symptomy mogą wskazywać na uboczne.
Z mojej strony zachęcałabym Panią do rozważenia podjęcia psychoterapii (która nie powoduje skutków ubocznych).

Życzę Pani tylko satysfakcjonującego samopoczucia i radości,
irena.mielnik.madej@gmail.com