Co mogą oznaczać jednostronne bóle głowy?

Mam pytanie do pani doktor ,Mam od kilku lat bóle jednostronne lewa półkula. Zasiegałem pomocy u dr.neurologa ,pani dr skierowała mnie na badania .Między innymi miałem robione KT ,rezonans magnetyczny ,EEG.W między czasie brałem różne leki .Na nic się zdały. Badania nie wykazały jakichś ubytków w mózgu. Więc przestałem je brać. W dalszym ciągu głowa mnie boli .prawie codziennie .Najgorsze są kłucia .. lewą skroń .Może pani bedzie łaskawa mi pomóc.

Przewlekłe codzienne bóle głowy są bardzo trudne do całkowitego wyleczenia. Wszystko zależy od ich charakteru, objawów towarzyszących, chorób współtowarzyszących, ważny jest dokładnie przeprowadzony wywiad z chorym, trzeba zadać wiele pytań. Należy wykluczyć boreliozę, dysfunkcję stawów skroniowo-żuchwowych, depresję itp. Nie zaleca się stosowania leków przeciwbólowych, gdyż stosowane więcej niż 15 dni w miesiącu same powodują ból głowy. Wskazana próba leczenia indometacyną, leki profilaktyczne stosowane w leczeniu bólu, ew. można spróbować blokady nerwów potylicznych, akupunktury.
Pozdrawiam.