Co może oznaczać krwawiene po usunięciu torbieli endometrialnej?

Miałam usuwane dwie duże torbiele endometrialne (laparotomia) 1,5 miesiąca temu. Dwa tygodnie temu dostałam krwotoku i miałam zabieg łyżeczkowania. Wyniki hist-pat w porządku. Ginekolog zapisał mi Cerazette (mam 2 torbiele w piersiach) żeby wszystko uregulować. Nigdy nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej, mam 40 lat. Czy jest to w moim przypadku bezpieczne (tzn. czy jest więcej zalet niż wad)? Jeśli tak, to kiedy powinnam zacząć stosować, dalej mam niewielkie plamienia i nie wiem kiedy powinnam mieć okres bo wszystko po operacji się rozregulowało. Ginekolog twierdzi, że już powinnam zacząć, ale straciłam do niego zaufanie po tym jak o mało się nie wykrwawiłam, a on dalej twierdził, że to normalne i organizm się oczyszcza po operacji. Dzień później byłam już w szpitalu z krwotokiem i musiałam mieć przetaczaną krew. Proszę o radę.

Lek. Tomasz Budlewski

W takim razie konieczna wizyta u innego ginekologa aby po badaniu i przeanalizowaniu ryzyka podjąć odpowiednie postepowanie