Co może oznaczać obecność guzka w obrębie płuca?

Witam,mam na imię Maria,54 lata. Niedawno zrobiłam badanie TK jamy brzusznej z kontrastem w celu wykluczenia podejrzenia nadciśnienia nerkopochodnego. Zauważyłam jednaj inne niepokojące zmiany.Na wątrobie dwie zmiany torbielowate o wym. 9 mm i 7 mm.Na śledzionie torbiel 9 mm.Zarówno wątroba jak i śledziona niepowiększone,jednorodne,węzły chłonne nieposzerzone,brak wolnego płynu w jamie brzusznej. Guzek o wym. 7 mm w s.9 płuca prawego. Lekarka rodzinna stwierdziła,że nie ma raczej powodu do obaw,dała jednak skierowanie na rtg klatki piersiowej. Wynik:płuca bez zmian miąższowych,wnęki naczyniowe,nieposzerzone. Serce niepowiększone,przepona wolna. Bardzo proszę o interpretacje wyniku. Czy to znaczy ,że wszystko jest w porządku,czy należy jeszcze wykonać dodatkowe badania? Nie mam pojęcia co dalej robić,powinnam mieć powody do obaw? Maria.

Lek. Katarzyna Szymczak

Torbiele w wątrobie i śledzionie - do okresowej kontroli w usg (co rok) , znana w płucu do kontroli u pulmonologa, ale wydaje się że też do obserwacji (tomografia komputerowa ).
Pozdrawiam