Co może powodować niskie bhcg?

Proszę o odpowiedź co oprócz ewentualnej wady genetycznej może powodować niski poziom beta hcg (0,353) i białka Pappa (0,332Mom) w badaniach prenatalnych w 13w4d ciąży? W badaniu NT wyszło 2,9mm (choć maluszek był mocno ruchliwy i lekarz kilka razy próbował to zmierzyć, w końcu podał taki wynik) przy CRL 76,4. Poza tym wszystkie przepływy, kręgosłup, nerki, ręce, nogi, serce (4 komory)- prawidłowe. Jednak po usg i wynikach z krwi ryzyko T13 1:263. W 12w miałam USG u mojego lekarza, gdzie NT było 1,4mm przy CRL 55mm. W 17w miałam kolejne USG u swojego lekarza - wszystkie przepływy i pomiary prawidłowe (wszystkie odpowiadały 17w3d ciąży, jedynie kość udowa 16w6d). Przyjmuję Clexane 0,6 z racji nadciśnienia w pierwszej ciąży (CC 04.2018), w obecnej ciąży ciśnienie zazwyczaj na poziomie 125-130 / 60-70, acard, euthyrox 75. Karmię jeszcze córkę piersią. Obecny poród ma termin na 20.09.2019. Będzie syn.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym udać się na konsultację ginekologiczną do specjalisty od badań prenatalnych.