Co oznacza krwawienie z odbytu po radioterapii szyjki macicy?

Przeszła radioterapie szyjki macicy 50 GFR 25 frakcji. Było to w 2012 r Od 2015r. mam problemy z krawieniem z odbytu. Kolonoskopia wykazała nieznacznie poszerzone sploty zylne. Gastroskopia nic nie wyklazała.Krwaienia mam nadal z odbytu. Spada mi hemoglobina. Zazywam wit B12,D3 diosmine Stosuje maść prosterisan,magnez,żelazo. HGB- od 7 do 9 ostatnio było11. Niepokoi mnie toproktolog mnie badał,chirurg tez.

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli krwawienie pochodzi z żylaków odbytu i zostało to jednoznacznie potwierdzone, a inna lokalizacja krwawienia wykluczona, to specjalistą, który powinien móc pani zaproponować odpowiednie leczenie jest chirurg ogólny lub naczyniowy. Jeśli miejsce krwawienia nie zostało jednoznacznie ustalone i powoduje one anemizację to warto rozważyć powtórne badanie kolonoskopowe (warto szczególnie zadbać o dobre przygotowanie do zabiegu). Można też rozważyć badanie scyntygraficzne. Diagnostyką i leczeniem powinien pokierować pani główny lekarz prowadzący.