Co oznacza takie białko w moczu?

Dzień dobry, Zacznę od początku. Mam na imię Kornelia i za ponad miesiąc kończę 18 lat. Jestem "Świeżo" po badaniach tzn. miesiąc temu je robiłam. Wyszedł mi białko w moczu. Za mała ilość witaminy D(Mam tylko 10) i ogólnie dowiedziałam się, że choruję na Hashimoto. Lekarka przepisała mi krople (Witamina D) I kazała mi się zastosować do diety dla osób z tą chorbą. Wszystko okey, czułam się lepiej. Ale od jakiegoś tygodnia mam bóle podmostkowe, kierujące się w stronę lewego płuca (?). Jest to ból sciskający. Czasem po prostu mam trudność z oddychaniem. Tzn oddycham płycej i boli. Jak naciskam mostek to aż wykrzywia mnie z bólu. Kiedy byłam u lekarza sprawdzał mi brzuch, stwierdził że mam wzdęty brzuch, a prz jego nacisku ((jak sprawdzał) Prawie się poplakałam. Po prostu mnie to bolało. Przed zastosowaniem diety bardzo rzadko chodziłam do toalety. Raz na jakiś czas. Teraz od tego tygodnia. Chodzę parę/kilkanaście razy dziennie. Wydalam się 2/3 razy dziennie. ALe mocz duużo częściej. Pragnę też dodać że mam gazy, uczucia jakbym miała coś w przełyku. A dodatkowo jest mi niedobrze. Liczę na szybką opinię

Lek. Paweł Szadkowski

Powinna pani przede wszystkim pozostawać pod opieką swojego lekarza prowadzącego. Trudno określić jakie badania mogła by pani wykonać, bo nie podała pani reszty badań. Warto powtórzyć badanie ogólne moczu, stężenie glukozy we krwi na czczo (o ile nie było wykonywane), TSH (biegunki mogą wynikać z nadczynności tarczycy) oraz EKG. Jeśli odczuwa pani ból brzucha to warto również udać się na wizytę do ginekologa. Trudności z oddychaniem powinna pani omówić z lekarzem przy najbliższej wizycie, ale mogą one być objawem nerwicowym.