Co oznacza wynik kolonoskopii 47-latki?

Witam serdecznie i proszę o interpretację badania kolonoskopowego: Zgadamy odcinek jelita krętego bez zmian. Kątnica, wstępnica, zagięcie watrobowe, poprzecznica,zagięcie śledzionowe, zstępnica o obrzękniętej pogrubiałej ścianie z odcinkowymi przewężeniami, owrzodzeniami. W esicy dodatkowo polip 5 mm wycięto pętlą. Odbytnicy obrzękniętej przekrwiona z linijnymi owrzodzeniami pokrytymi włóknikiem. Chorobę na CU od 17 lat i po raz pierwszy mam skierowanie do szpitala na leczenie sterydami. Czy jest ono konieczne? Zapatrzony stan utrzymuje się u mnie od maja 2018 i od 2 tyg podaję sobie wlewki Salofalk. Tabletki Salofalk 500 mg przyjmuje ilości 1 g dziennie. Czy nie ma w takiej sytuacji niesterydowej metody przywrócenia mnie do nieco lepszej formy? Dodam,że poza biegunką (5-6 razy dziennie nie mam żadnych objawów choroby

Lek. Wojciech Zygmunt

Opis przemawia za zaostrzeniem i bardzo dużą rozległością choroby. Leczenie glikokortykosteroidami jest raczej konieczne. Pozdrawiam i życzę zdrowia!