Co oznacza wynik morfologii przy zapaleniu jelit?

Mam 32 lata. Od kilku lat prawostronne bóle brzucha, biegunki, zapalenie jelit i żołądka (kolonoskopia i gastroskopia, przewlekłe zapalenie pęcherzyka żółciowego). Niepokoją mnie badania z morfologii: MPV (5,6 norma od 9 fl); MCHC 31 (norma od 32 g/dl); PDW 17,1 (norma jest do 17 %). Proszę o interpretację (pozostałe parametry mieszczą się w dolnej granicy normy), co to wszystko oznacza?

Jeśli pozostałe parametry morfologii krwi są w zakresie normy, nawet tej dolnej to nie ma powodu do niepokoju. Te parametry, które Pani przedstawiła są tylko parametrami technicznymi, więc odchylenia w takim zakresie jak u Pani nie są niepokojące i patologiczne.