Co oznacza wynik morfologii u 34-latki?

Witam mam 34 lata zrobilam badanie krwi Limfocyty podwyzszone 5,10tys/ul Neutrofile w normie 3,49tys/ul Limfocyty52,4% Neutofile 35,8% Reszta wynikow w normie Czy powinnam sie martwic tymi wynikami dodam ze wykryto helicobacter pylori I zapalenie blonde sluzowej zoladka po wykonaniu gastroskopii. Po antybiotykach czuje sie okropnie mam palpitacje serca cala mna trzesie.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Bardzo dobrze, że wykonuje Pani kontrolne badania krwi.

Biorąc pod uwagę Pani wyniki badań, jak i stan po przebytej antybiotykoterapii, można by stwierdzić, że takie leczenie mogło spowodować wzrost limfocytów. Jeżeli pozostałe parametry krwi wystąpiły w ustalonych normach referencyjnych, to pojedynczy wynik nie powinien stanowić powodu do niepokoju.

Zwiększona wartość limfocytów występuje zazwyczaj przy zakażeniach wirusowych (na przykład pólpasiec, cytomegalia, WZW), a także bakteryjne (kiła, gruźlica, czy właśnie infekcja Helicobacter pylori).

Zalecamy Pani powtórzenie morfologii w niedalekiej przyszłości w celu kontroli limfocytów, jak i innych parametrów krwi. W razie wszelkich wątpliwości proponujemy konsultację z lekarzem internistą, który po dokładnej analizie wyników badań zdecyduje o dalszym postępowaniu.

Zachęcamy również do zapoznania się z poniższymi artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/limfocyty-normy

https://portal.abczdrowie.pl/granulocyty

https://portal.abczdrowie.pl/zakazenie-helicobacter-pylori

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.