Co oznacza wynik RTG i ból kości piszczelowej?

Od kilku lat bolała mi prawa kość piszczelowa. Był to ból taki jakby gniotący. Jak bolało to przez kilka godzin dziennie przez kilka dni, potem przestawało na kilka tygodni i tak powracało. Boli (kłuje) mnie też mięsień po prawej stronie kości i łydka na lewo. Kość boli przy dotyku a gdy stuknę czymś twardym to aż drętwiej cała noga od kolana w dół. Nie wiem czy to ma coś do tego ale w tych okolicach mam pieprzyk który pojawił się kilka lat temu i guzek na skórze. Lekarz rodzinny zlecił RTG i na kości piszczelowej nic nie widać. Widać było natomiast kolano, na którym opisano sklerotyzację i rotację i zmiany przeciążeniowe (lub tendencje do takich zmian , nie mam opisu a coś takiego pamiętam ) Jednak kolano mi nie boli. Mam też płaskostopie i koślawą pięte właśnie na prawej nodze. Czy kolano i stopa mogą mieć wpływ na ból piszczela? Wizyta u ortopedy dopiero w styczniu a chciałbym wiedzieć teraz coś więcej. Dlaczego boli piszczel i czy te zmiany w kolanie to coś poważnego. Mój tato ma problemy z kolanami

Lek. Tomasz Budlewski

Zmiany w kolanie oznaczają początek zmian zwyrodnieniowych , dolegliwości bólowe mogą wynikać z wielu przyczyn zmiany stopy i kostki taksę mogą się do tego przyczyniać i wskazana wg mnie jest szybsza wizyta u ortopedy