Co oznacza wysypka i ból mięśniowo-stawowy?

Nawracająca swędząca wysypka w dolnej części partii ciała oraz bóle mięśniowo stawowe które pojawiły się w ostatnim czasie. Problem pojawił się około osiem lat temu, pojawiła się swędząca wysypka (drobna kaszka) na biodrach po czym zniknęła i pojawiła się na piszczeli jednej z nóg. Na początku ustąpiła samoistnie, pojawiała się średnio raz do roku,aczkolwiek z upływem lat stała się bardziej uporczywa. Przez jakiś czas pomagał lek o nazwie Fucibet Cream, w tym roku jednak wysypka nie daje za wygraną pojawiła się na piszczeli i zaczęła rozlewać się na całą łydkę oraz pojawiła się na biodrach oraz przedramieniu. Wraz z rozprzestrzenianiem się wysypki pojawiły się uporczywe bóle mięśniowo stawowe (biodra,kolana,kciuki),dreszcze, obniżona temp. ciała 35,2 (objawy przypominają grypę) . Wątpię aby to była reakcja alergiczna gdyż w zeszłym roku przeprowadziłam testy alergiczne i wyeliminowałam z diety wszelkie alergeny. Z góry dziękuję za odpowiedz. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

wskazana wizyta u dermatologa i ocena zmian skórnych, być może wskazana będzie konsultacja reumatologiczna.