Kobieta , 19 lat Witam.Mój problem zaczął się ponad trzy miesiące temu. Zaczęły mnie swędzieć okolice pochwy i odbytu.Byłam u ginekologa kilka razy.Maści na grzybicę, leki nie pomogły. Swędzenie się rozprzestrzeniło na całe ciało.Swędzi głowa, twarz,szyja,okolice intymne,nawet uszy.W okolicy odbytu mam jakieś zmiany skórne,coś jakby mała narośl,ale to chyba nie hemoroidy.Byłam u dermatologa, kremy na przesuszenie nie pomogły.Badania próby wątrobowe, bilirubina, glukoza itp.mam w normie.Proszę o pomoc.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Dermatologia – Jeśli złość sprawia, że stajesz się blady, wściekłość z kolei powoduje, że twoja twarz oblewa się czerwienią, z powodu zimna zaś siniejesz, to takie zmiany barwy skóry są zasadne i łatwo wytłumaczalne. Gdy jednak ni stąd, ni zowąd na skórze pojawiają się czerwone plamy lub inne zmiany, mogą one być zapowiedzią rozmaitych chorób.
  • Ginekologia – Profilaktyką i leczeniem chorób wyłącznie żeńskiego układu płciowego zajmuje się ginekologia. Problemy ginekologiczne obejmują zaburzenia miesiączkowania, stany zapalne pochwy, antykoncepcję, niepłodność, nowotwory narządów rodnych, badania piersi, anorgazmię, problemy z ciążą, nadżerki czy zapalenia przydatków.