Co robić z drętwieniem palca u dłoni?

Od około miesiąca drętwieje mi środkowy palec u lewej dłoni. W stanie spoczynku boli, jednakże gdy prostuję palec to tak jakby przechodził mi przez niego prąd. Najbardziej boli opuszek i paznokieć. Dodam, że paznokieć bez widocznego urazu. Wizytę u neurologa mam dopiero w czerwcu.

Trudno powiedzieć bez badania Może przeciążenie po monotonnej pracy, forsownym dźwignięciu , przeciązeniu ??

do omówienia na konsultacji z Neurologiem !! !

WAŻNY PACJENT i OBJAWY; sam opis badania to za mało ...Konieczny pełny wywiad, nastrój, wyniki ; Ważna pełna historia choroby i historia leczenia ; Podstawowe badania laboratoryjne krwi, żelazo, ferrytyna, TSH , EKG i inne

Trudno powiedzieć bez badania i analizy wyników, historii choroby... Wskazana pełna konsultacja neurologiczna ; zbadanie, ocena wyników; ; Opisy badań do interpretacji klinicznej, po badaniu. Konieczna pełna konsultacja: wywiad, badanie, , przejrzenie wyników badań jakie czynniki ryzyka: żylaki, nadwaga, cukrzyca, nadciśnienie, inne schorzenia ??? Jaki stan obecny ?Ważny Styl życia i pracy, aktywność ruchowa, rodzina , stresy ; dieta, etc etc Pozdrawiam i zapraszam . dr n. med Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska ;specjalista neurolog, migrenolog

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisany przez Panią stan ciągłego drętwienia palca może mieć wiele przyczyn. Do tych najczęstszej występujących zaliczamy: zespół cieśni kanału nadgarstkowego, ucisk nerwu na obwodzie, zespół rowka nerwu łokciowego, oraz najprostsze, takie jak przeciążenie lub uraz.

Do objawów zespołu cieśni kanału nadgarstkowego należą drętwienia i mrowienia palców ręki od kciuka do palca serdecznego. Występują też problemy z siłą chwytu.

Ucisk nerwu na obwodzie polega na urazie kończyny górnej, przez które powstaje napięcie mięśniowe przyczyniające się do drętwienia.

Jeżeli chodzi o zespół rowka nerwu łokciowego, to w takim przypadku następuje pewna negatywna zmiana wywołana przez nacisk właśnie w rowku łokciowym i ona również powoduje wymieniony przez Panią problem.

Do przyczyn parestezji, czyli drętwienia, można również zaliczyć inne choroby takie jak: zapalenia stawów, zakrzepowe zapalenie żył, miażdżyca, stwardnienie rozsiane, a nawet nerwica lękowa.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który może Pani pomóc w lepszym zrozumieniu problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/dretwienie-palcow-przyczyny-leczenie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.