Co robić z przewlekłym stanem zapalnym oka?

Witam, od 2 lat mam problem z prawym okiem, przewlekłe stany zapalne spojówki, po kuracji antybiotykami nawracają, jednocześnie mam opuchniętą po tej stronie lekko twarz na policzku, byłem u wielu okulistów, laryngologów, dentystów, ale nic nie znajdują na wizycie, jednocześnie nie robiąc żadnych dodatkowych badań ,okuliści twierdzą, że to przyczyna poza okiem. Czy zablokowany ząb mądrości może spowodować takie dolegliwości ze strony oka ? Nie odczuwam żadnego bólu w szczęce ani zębów..

Redakcja abcZdrowie

Szanowny Panie,

Przykro nam, że występują u Pana tak uporczywe dolegliwości ze strony narządu wzroku. Sytuacja taka na pewno obniża znacznie komfort życia każdego dnia.

Analizując wskazane objawy, można by przypuścić, że występują nawracające stany zapalne oka. Istotnym jest, że problem dotyczy tylko prawej strony ciała. Jeżeli problemy okulistyczne zostały wstępnie wykluczone, można by przypuszczać, że źródłem takiego problemu zdrowotnego jest zatrzymany ząb mądrości.

Taki problem z zębem, który się nie wyrżnął może być przyczyną wielorakich dolegliwości. Ból może promieniować na konkretną część twarzy, zatok, szyi, a nawet oka. W niektórych przypadkach objawy mogą być bardzo odczuwalne i pogarszać codzienne funkcjonowanie.

Ze względu na odległość, trudno dokładnie określić przyczynę Pana problemów zdrowotnych, dlatego też zalecamy, aby skonsultował się Pan z chirurgiem szczękowym. Być może dzięki precyzyjnej diagnostyce obrazowej będzie można wskazać konkretną przyczynę nawracających stanów zapalnych narządu wzroku.

Życzymy Panu szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach:

https://portal.abczdrowie.pl/zab-madrosci-kiedy-sie-pojawia-czy-trzeba-go-usuwac

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-spojowek

https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-spojowek-co-warto-wiedziec

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.