Co robić z tym guzkiem okolicy piersi?

Mam wyczuwalny guzek na granicy piersi i dołu pachowego. Podłużny o długości ok 1cm szerokości 0,5cm, przesuwalny, niebolesny, bez zmian skóry nad guzkiem, niewidoczny gołym okiem ale wyczuwalny. Byłam u ginekologa - również wyczuła zmianę natomiast po przyłożeniu głowicy USG nie zauważyła żadnych zmian w tkance, nie była w stanie stwierdzić co wyczuwa bo w USG wyglądała jak tkanka zdrowa. Czy to możliwe że taki duży guzek nie jest widoczny w USG? Węzły chłonne nie powiększone obok guzka. Czy potrzebna jest biopsja? Czy mimo to może to być coś złośliwego?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

każda zmiana w piersi, z lub bez dolegliwości bólowych, powinna być zweryfikowana przez lekarza posiadającego doświadczenie w diagnostyce i leczeniu guzów piersi. Ustali on przyczynę bólu, a w razie potrzeby skieruje na odpowiednie badania diagnostyczne i wprowadzi odpowiednie leczenie. Najczęściej wykonywanymi badaniami są badania poziomu hormonów, mammografia, USG i biopsja (w przypadku zdiagnozowania guza piersi). W Pani przypadku zasadne wydają się kolejne wizyty u lekarza specjalisty, który najprawdopodobniej zleci następne badania. Możliwe, że kolejnym zaproponowanym badaniem będzie mammografia, a w dalszej kolejności dopiero biopsja. W czasie oczekiwania na wizytę zachęcamy do lektury artykułów, które poruszają tematykę guzków piersi oraz profilaktyki przy tego rodzaju dolegliwości.

https://portal.abczdrowie.pl/bol-piersi

https://portal.abczdrowie.pl/badanie-usg-piersi

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.