Zapytaj lekarza

1 , 0 2 2 , 3 8 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczą trzony na pograniczu piersiowo-lędźwiowym z guzkami Schmorla?

Dzień dobry! Wynik badania jest taki: Trzony na pograniczu piersiowo-ledzwiowym z guzkami Schmoral. Krążki miedzykregłowe L4-L5 oraz l5-S1 odwodnione jako wyraz zmian degeneracyjnych. Na poziomie L4-l5 centralna szerokopodstawna przepuklina krążka miedzykregowego dokanalowo na 5 mm z przerwanie pierścienia wloknistego, wymiar a-p kanału na tej wysokości wynosi 14 mm. Na poziomie L5-S1 centralna przepuklina krążka miedzy kręgowego dokanalowo na 5mm ,wymiar a-p kanału na tej wysokości wynosi 9mm.
KOBIETA, 39 LAT 11 miesięcy temu

Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?

Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.

Dzień dobry

Guzki Schmorala to nic innego jak wpuklenie się krążka międzykręgowego (dysku) przez blaszkę graniczną czyli ściankę przylegającego kręgu. Dlaczego się tak dzieje ? Przyczyna nie jest do końca znana - uważa się że mogą to być przeciążenia kręgosłupa czy też urazy ( często sportowe). Często guzki nie są przyczyną występowania bólu. Odwodnienie krążków może powodować wstrząsy i częstsze występowania bólów głowy, należy wzmocnić mięśnie przykręgosłupowe oraz mięśnie głębokie by unikać takiego stanu zdrowia. Przepuklina z przerwaniem pierścienia włóknistego powinna być operowana. Następnie później powinna być prowadzona odpowiednia rehabilitacja.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy