Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 4 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co znaczy ból w klatce piersiowej po lewej stronie?

Dzien dobry. Od około tygodnia odczuwam bezustannie ból w klatce piersiowej po lewej stronie. Ból uciskowy, raz czułam pieczenie, czasami kłucia. Czuje, rowniez mrowienie w lewej ręce, gdy ja podnosze odczuwam takie ciągniecie od środka ( inaczej nie potrafię tego opisać ). Mam zawroty głowy min. 1 raz dziennie. Zanim udam sie do lekarza, chciałabym usłyszeć wstępna opinie od Państwa. Mysle, ze takie bóle nie sa normalne.
KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu

Witam,

ciężko jest jednoznacznie wskazać na przyczynę jednocześnie nie strasząc Pani. Objawy które Pani wymienia mogą być błahe bądź poważne. Duszność w klatce piersiowej, uczucie strachu, objawy do lewej ręki mogą świadczyć o jakimś problemie z mięśniem sercowym. Ale nie muszą. Często objawy z sercem są też mylone w ograniczeniami ruchomości klatki piersiowej, zaburzeniach w jamie brzusznej bądź problemami w górnym odcinkiem kręgosłupa.

Z najprostszych badań domowych proszę sobie sprawdzić ciśnienie krwi, i jeśli będzie ono się wahało w ciągu doby to może świadczyć (anie też nie musi) o problemie sercowym.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy