Co znaczy niewielkie obniżenie wysokości krążka międzykręgowego c6-c7?
Witam, od paru tygodni mam bóle głowy, karku, zawroty i do tego drętwienie prawej ręki. Zrobiłam rtg kręgosłupa szyjnego. Wynik rtg : zniesienie lordozy szyjnej. Niewielkie obniżenie wysokości krążka miedzykregowego c6-c7. Pracuje fizycznie i ból uniemożliwia mi wykonywanie pracy. Nie wiem czy to jest spowodowane od kręgosłupa szyjnego czy trzeba szukać przyczyny gdzieś indziej ?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Bóle kręgosłupa
Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.
Witam serdecznie,
Może to świadczyć o początku choroby krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Proszę zgłosić się do lekarza zlecającego badanie celem konsultacji.
Pozdrawiam.