Czy antybiotykoterapia przy stosowaniu tabletek Vines znacząco zwiększa prawdopodobieństwo zajścia w ciążę?

Stosuję tabletki antykoncepcyjne Vines od ponad roku. Po raz pierwszy w trakcie ich przyjmowania zażywałam antybiotyk (Amotaks Dis) wraz z lekiem osłonowym (Enterol). Lekarz internista nie poinformował mnie o konieczności stosowania dodatkowego zabezpieczenia. Pierwszą tabletkę antybiotyku zastosowałam 23. dnia cyklu, a stosunek odbył się 25. dnia (1. tabletka placebo). Krwawienie z odstawienia wystąpiło w bardzo skąpej postaci widocznej jedynie przy stosowaniu tamponów. Proszę o informację jakie jest ryzyko zajścia w ciążę w takich okolicznościach. W związku z chorobą nadal gorączkuję, a mój stan nie uległ poprawie.

Dzień dobry, jeżeli tabletki w poprzednim cyklu były brane prawidłowo, to ryzyko jest niewielkie. Proszę nie zmieniać schematu zażywania tabletek oraz stosować dodatkowe zabezpieczenie przez okres przyjmowania antybiotyku i 7 dni po.