Czy badanie może pokazać, że ktoś jest w ciąży?

Dzień dobry! Mam takie pytanie czy jeśli pójdę 3 dni przed spodziewaną miesiączką do ginekologa (a dodam, że biorę tabletki antykoncepcyjne) to czy moja lekarka poprzez badanie mogłaby mi powiedzieć czy jestem w ciąży czy nie? Czy tylko test ciążowy może mi pokazać czy jestem w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
Jeżeli przypuszcza Pani, że mogło dojść do zapłodnienia w bieżącym cyklu, to istnieje ryzyko, że podczas badania USG ciąża nie zostanie uwidoczniona. Dla potwierdzenia ewentualnej ciąży wskazane jest wykonanie testu z krwi (oznaczenie poziomu hormonu betaHCG), którego wiarygodny wynik uzyskuje się już w 8 dniu od ewentualnego zapłodnienia.
Pozdrawiam